Розкажи, будь ласка, про себе

У Intellias я вже 5 років, на проекті Energy Management System, який із галузі енергозбереження. Він здебільшого на JavaScript-і. Кінцевих користувачів можна розділити на дві великі категорії — техніки (оператори, інженери), які займаються показами датчиків, і власники будинків чи орендарі, які приймають рішення на основі аналізу показників. Ми тісно співпрацюємо з іншою частиною команди, що на стороні замовника у Мюнхені.

 

 

 Опиши свій типовий робочий день

Кожен день минає по-різному. У мене двоє дітей, старша недавно почала ходити у дитячий садок, тому я частіше користуюся перевагою вільного графіку. Зранку я відводжу дитину у садок, тоді їду в офіс. У нас день починається з щоденного синку з замовником. Ближче до вечора їду забирати дитину з садку, а тоді знову повертаюся в офіс. Часом віддаю дитину на декілька годин у Дитячу кімнату в Intellias, поки я працюю ввечері.

Як ти відпочиваєш у офісі?

У нас в команді є прихильники гри “Pro Evolution Soccer” на Xbox-і, збираємося з ними пограти. Часом граю у настільний футбол, або у дуже короткі ігри у шахи онлайн, щоб переключитися. Вони називаються буллет і тривають декілька хвилин.

Розкажи, будь ласка, про свою команду

Наша команда невелика — нас семеро. Четверо девелоперів, серед них один техлід. Ще є один бізнес-аналітик і два тестувальники (один manual, один — наполовину manual, наполовину automation).

Як виглядає день релізу?

Ми перейшли на постійні заплановані релізи, які відбуваються щомісяця. При потребі і за погодження з замовником — робимо частіше. Тиждень до релізу у нас відводиться на код фріз, коли є зафіксована "гілка" з тим, що має йти в реліз і туди нові зміни вже не потрапляють, лише відбувається тестування і робимо деякі виправлення чи хотфікси при потребі. Якщо хтось щось не встигає — всі про це повідомлені. Все відбувається контрольовано, чітко і стресу таким чином менше, ніж при великих релізах раз на декілька місяців.

Який тімбілдінг  ідеальний?

Коли замовник дарує команді вікенд у Буковелі. (сміється)

Насправді, хороший тімбілдінг може бути і в офісі після робочого дня, коли всі збираються пограти у настільні ігри. Головне, щоб усі були разом. Це ж головна мета тімбілдінгу — щоб команда подружилася, більше дізналася один про одного.

Чи є у тебе хобі?

Маю два захоплення — інтелектуальні ігри і колекціонування етикеток з пива. Щодо інтелектуальних ігор, то граю у “Що? Де? Коли?” та брейн-ринги. Зараз бракує часу, але коли відбувається змагання між ІТ-компаніями, стараюся брати участь.

А колекція пивних етикеток у мене чимала — маю 20 тисяч етикеток, сортую їх по країнах, пивоварнях. Займають 20 великих папок. Щоб зібрати таку колекцію, знадобилося десь 15 років. Існують тематичні форуми, на яких можна ними обмінюватися, купувати. У світі є ціла спільнота таких колекціонерів, вони організовують навіть всеукраїнські щорічні зустрічі, одна з них нещодавно відбулась у Львові. Найстаріша етикетка у моїй колекції — з кінця XIX-початку XX століття, з Львівського пива.

 

 

 

Як фронтендщику залишатися у тренді?

У нашій команді є традиція ділитися корисними матеріалами у нашому чаті. Переважно туди кидає посилання на статті наш техлід, але кожен може долучитися.

Щоб залишатися у тренді я дивлюся відео з конференцій по фронтенду (наприклад, поділюся останнім відео, яке дивився — це коротенька лекція про WebAssembly), переглядаю тематичні групи на Facebook, як CodeGuida. У них є непоганий розділ по фронтенду, розповідають, до прикладу, що нового у якій версії JS. Раз в тиждень у них є рубрика “Цукерочки”, у якій подають цікаві бібліотеки чи тулзи, які можуть полегшити життя фронтендщику.

Які додатки в телефоні використовуєш найчастіше? Які найулюбленіші?

Найчастіше використовую Messenger, Slack для роботи, пивну соцмережу Untappd, Uber і Monobank.

Які програми на комп'ютері використовуєш найчастіше?

Для роботи використовую браузер Google Chrome, редактор для коду Sublime, Source Tree для роботи з з git-ом (це одно з графічних оболонок для git-а під Windows). Також інколи використовую Cmd та paint.net, коли треба швидко трохи змінити іконку, наприклад.

 

Якщо прагнеш долучитись до розвитку JS-компетенцій Intellias, запрошуємо тебе доєднатись до нашої команди.