Одна з перших асоціацій, які виникають при згадці про Intellias, це велосипед. І не дарма. Компанія схвально ставиться до велоспорту, регулярно підтримує велосипедні змагання та марафони, організовує корпоративні веломандрівки, а ще щороку традиційно проводить акцію «Code a bike», у якій нові колеги отримують велосипед як welcome-бонус. Офіси обладнані велопарковками та душовими кабінами для зручності усіх колег-велосипедистів, і все це у сукупності закріплює статус Intellias як велодружньої компанії.
Ми вирішили трохи більше дізнатися про наших найзавзятіших велосипедистів і підготували з ними інтерв’ю. Вони розповіли з чого почалося їхнє захоплення велоспортом і за що вони його цінують найбільше. Сподіваємося, їхні історії та поради надихнуть вас обрати собі двоколісного друга і приєднатися до велоспільноти.

Роман
Senior Project Manager, Intellias
Регулярно тренується на шосейному велосипеді, бере участь у змаганнях та Gran Fondo (протяжністю 90-200 км) як вдома, так і за кордоном
Як і коли велосипед з'явився у твоєму житті?
Я захоплювався рухом і динамікою катання на велосипеді ще з дитинства. З часом це захоплення переросло в їзду на МТВ (прим.: mountain bicycle, гірський велосипед) та турінг з 2005 року (прим.: турінг – подорожі на велосипеді за межі міста або по країні), а потім вже в більш систематичні шосейні тренування та участь в змаганнях - таких, як Gran Fondo, з 2012 року.
Що тобі дає це захоплення? І чи є у велоспорті якісь мінуси?
Люблю досліджувати нові країни та місцини і для цього велосипед для мене – золота середина. Подорожувати машиною чи мотоциклом – занадто швидко та ізольовано від місцевості, а пішки – дуже довго і менше встигаєш побачити. Для мене ніщо не зрівняється з відчуттям злагодженої швидкісної роботи шосейного пелотону (прим.: пелотон — компактна група учасників гонки, яка рухається як одне ціле), а спілкування з велосипедистами додає мотивації та підтримує в міжсезоння.
Твоя порада тим, хто ще тільки замислюється над тим, щоб придбати перший у своєму дорослому житті велосипед:
Не гнатися за дорогою технікою, а натомість просто почати їздити на тому, що маєте. В процесі стане зрозуміло, чи підходить та чи інша велодисципліна саме вам. Бажано знайти однодумців, щоб не кататися самому. Багатьох помилок початківці можуть уникнути саме завдяки катанню з більш досвідченими велосипедистами. Пам’ятайте, що велосипед – це лише засіб пересування, проте на ньому можна набагато швидше і веселіше дістатися до мети.

Володимир
Web UI Developer, Intellias
Регулярно бере участь у веломарафонах та тріатлонах, подолав Ironman в Італії у 2017 році
Як і коли велосипед з'явився у твоєму житті?
Почав кататись на ровері (прим.: ровер – велосипед, діалектне), ще коли був дитиною. Добре пам’ятаю як їздив на «Україні» під рамою. Потім була «Тиса», а далі батьки купили мій перший гірський велосипед, який через 2 дні вкрали. Пам’ятаю, яка це була безмежна радість, а потім кінець світу. В основному ровер був як засіб пересування замість маршруток, а майже 2 роки тому, коли вирішив подолати дистанцію Ironman в тріатлоні, познайомився ще з шосейним велосипедом.
Що тобі дає це захоплення? І чи є у велоспорті якісь мінуси?
Велоспорт – дуже класний вид спорту як для фізичної витривалості, так і емоційно. Кожне тренування, або змагання – це боротьба з самим собою. Який же це кайф прокрутити 100+ кілометрів і з’їсти все, що хочеш, або просто насолоджуватись сидінням на дивані, бо ти це заслужив.
Але це і бездонна яма для грошей і часу, бо завжди хочеться проїхати швидше, а щоб проїхати швидше, треба потренуватись більше, або купити легші колеса, або більш аеродинамічний шолом, або… цей перелік можна продовжувати вічно! Ну, і, звичайно, на одному велосипеді не можна зупинитись, бо є гірський велосипед, на якому можна в гори поїхати, є шосейник для шосе і групових змагань, є спеціальний велосипед для роздільних змагань, а ще можна fat bike купити, щоб взимку кататись.
Твоя порада тим, хто ще тільки замислюється над тим, щоб придбати перший у своєму дорослому житті велосипед:
Тут треба вирішити, для чого ви шукаєте велосипед – для міста, гір чи шосе? І вже від того відштовхуватись. З купівлею велосипедів головне вчасно зупинитись, бо це як наркотик. Я зараз маю три велосипеди, але руки завжди сверблять купити ще.

Ігор
Business Analyst, Intellias
Їздить велосипедом в офіс і регулярно катається навколольвів'ям. Тренується на гірському велосипеді (MTB cross country), інколи бере участь в аматорських змаганнях. Також волонтерить на веломарафонах, які організовує Lviv Bicycle Club.
Як і коли велосипед з'явився у твоєму житті?
Десь вісім-дев’ять років тому зауважив, що у багатьох друзів та знайомих почали з’являтися велосипеди. Одразу згадалося дитинство: “Зайчик”, “Тиса”, а потім навіть омріяний «гірський» “Tornado” на 18 передач. Поностальгував і пошкодував, що закинув велосипед у студентські роки.
Було вирішено терміново пригадати, як то кататися на велосипеді, щоб зрозуміти, чи це моє. За щасливим збігом обставин трапилася можливість позичити досить непоганий Trek у колеги (дякую, Тарас!). Після кількох коротких поїздок я зрозумів, що це воно! Десь у той же час велосипед з’явився у колеги Віталія, і ми вибралися на кілька покатульок.
Стало зрозуміло, що настав час обзавестися власним дорослим велосипедом. Через те, що я часто занадто заморочуюся з вибором, друзі почали підколювати, що поки я наважуся, то закінчиться велосезон. Це мене зачепило і мотивувало до швидшого прийняття рішення. У результаті я став щасливим власником гірського велосипеду початкового рівня Specialized Hardrock Sport 29er, на якому було подолано декілька тисяч кілометрів і отримано купу вражень та досвіду.
Що тобі дає це захоплення? І чи є у велоспорті якісь мінуси?
Велосипед – це альтернативний формат подорожей, який дає можливість по-новому відкрити для себе гори, ліси, поля, дороги та стежки. Він дарує враження, пригоди, швидкість, адреналін, нове коло знайомств, знайомить тебе з велоспільнотою. Також це зручний засіб пересування містом у хорошу погоду. З велосипедом проводиш більше часу на свіжому повітрі, збільшується твоя фізична активність. Я за сезон активного катання якось схуд з 90 до 80 кг.
Твоя порада тим, хто ще тільки замислюється над тим, щоб придбати перший у своєму дорослому житті велосипед:
Рекомендую спочатку визначитися з потребами та очікуваннями, подумайте, де і як ви плануєте кататися більшість часу. Від цього буде залежати вибір типу велосипеду.
Якщо ви сумніваєтеся, варто для початку позичити велосипед у когось або взяти напрокат. Не полінуйтеся ознайомитися з інформацією стосовно вибору правильного розміру рами і налаштування посадки під себе. Порадьтеся з кимось зі знайомих велосипедистів або проконсультуйтеся у веломагазинах.
Не купуйте дешеві велосипеди незрозумілих брендів у гіпермакетах, типу «ашанбайк». Утримайтеся від купівлі велосипедів сумнівного походження у незнайомих продавців («велосипеди з Європи»). Не купуйте велосипед всліпу, обов’язково огляньте його.
Орієнтуйтеся на бюджет $500-600, якщо хочете новий надійний велосипед початкового/середнього рівня. Ціна вживаного переважно на 30-50% менша від вартості нового.
Обов’язково відразу придбайте шолом і не забувайте про аксесуари: рукавички, світло, інструменти, ремкомплект, запасна камера, насос тощо.

Тетяна
Marketing Specialist, Intellias
Регулярно бере участь у веломарафонах, менеджер з комунікацій Lviv Bicycle Club та співорганізатор «Львівської Сотки»
Як і коли велосипед з'явився у твоєму дорослому житті?
В дитинстві я так і не навчилася їздити на велосипеді. Тому мені треба було це надолужити, коли виросла. Перший велосипед я купила у 28 років, вийшла з ним на найближчий стадіон і вже хвилин через 20 зрозуміла, що більш-менш можу тримати на ньому рівновагу. Так все і почалося.
До речі, я добре вмію вчити їздити на велосипеді дорослих людей. Особливо дівчат. Тому якщо раптом комусь хочеться сісти на вел, але все якось страшно і ніяково – звертайтеся ;)
Що тобі дає це захоплення? І чи є у велоспорті якісь мінуси?
Навіть важко перерахувати, скільки всього класного і фанового додалося до мого життя завдяки велосипеду.
По-перше, саме у велотусовці я зустріла купу людей, з якими продовжую дружити вже не один рік. Навіть зі своїм майбутнім чоловіком я уперше зустрілася на 200-кілометровому марафоні. Я сиділа у нього на колесі 100 км, зціпивши зуби і проклинаючи все навколо. Це дуже зближує.
По-друге, виявилося, що велотренування дозволяє мені легко поринати у стан, описаний у всіх посібниках з медитації. Коли ти розслаблений і зосереджений водночас, перебуваєш тут і зараз, і спокійно спостерігаєш, як твої думки приходять у мозок і вільно виходять з нього. А от сидіння зі схрещеними ногами під заспокійливу музику у мене неминуче закінчується тим, що я починаю обдумувати робочі таски чи згадувати, на котру я записалася на манікюр.
По-третє, велосипед виявився ідеальним засобом планування подорожей. Я люблю подорожувати, але зовсім не фанатію ні від пляжного відпочинку, ні від sightseeing. Останні декілька років більшість моїх поїздок відбувалися туди, де є класні велосипедні маршрути.
З негативного – повний набір того, що тобі зараз потрібно для велосипеда, коштує набагато більше, ніж ти зараз готовий на нього витратити. І так буде завжди.
Твоя порада тим, хто ще тільки замислюється над тим, щоб придбати перший у своєму дорослому житті велосипед:
Не заморочуйтеся з самого початку з вибором ідеального велосипеда, котрий служитиме вам протягом найближчих -надцяти років. Купіть базовий гірський велосипед будь-якого більш-менш відомого бренда за 400-500 доларів і відкатайте на ньому сезон. Після цього ви вже будете добре розуміти, який саме вел вам потрібен і для чого – для прогулянок у лісі, для тренувань на шосе, для змагань, чи для селфі у фейсбуці :)
І відразу купіть велошолом. Голова – це важливо.