Результати другого Всеукраїнського шахового турніру серед ІТ-спеціалістів від Intellias

23.02.2022

Грають всі-всі-всі з ІТ. Під таким слоганом і в оновленому форматі 19 лютого відбувся традиційний шаховий турнір для ІТ спеціалістів від Intellias. Цьогорічний Intelligent Chess Challenge через карантин ми знову провели онлайн. Зате завдяки цьому участь у наших змаганнях змогли взяти ІТ фахівці зі всієї України.

507 учасників змагались на платформі chess.com. Вони зіграли 9 турів за швейцарською системою. Традиційним для турніру став формат швидких шах (час на партію по 10 хвилин кожному, плюс 2 секунди за хід). Античитерська система chess.com підтвердила, що гра відбулась чесно.

Цього року ми значно розширили вимоги до кандидатів, яких поділили на три категорії: ІТ спеціалісти, що працюють в ІТ компаніях, ІТ спеціалісти з нетехнічних компаній, а також ІТ-фрілансівці. Окрім того, в рамках турніру ми влаштували дві ліги – Любительську та Суперкубок.Переможці Любительського Турніру:

1 місце – Олександр Стельмах, С++ розробник
2 місце – Руслан Ліска, Python інженер
3 місце – Віталій Гущук, QA інженер

Переможці Суперкубка:

1 місце – Артем Тютюнник, Android розробник
2 місце – Олександр Євченко, .NET інженер
3 місце – Олександр Скляров, SQL/R інженер

Переможці обох підтурнірів отримають від нас: 1 місце – смарт-годинник, 2 місце – бездротові навушники, 3 місце – спортивно-дорожня сумка.

Поки що більшість учасників наших турнірів – чоловіки, тому для нас дуже цінно мотивувати приєднуватися до змагань і жінок. Тож ми обрали ще й найкращих шахісток цьогорічних підтурнірів. Ними стали Софія Ковальчук, Data інженерка (Любительський Турнір) та Марта Хабак, JS розробниця (Суперкубок). Вони отримають від нас рюкзаки Shuttle Roll Mini. 

Запам’ятається цей турнір і переможцям минулорічних наших шахових турнірів. Разом з цьогорічними призерами 23 лютого вони зберуться на онлайн-сеанс одночасної гри з міжнародним гросмейстером, чемпіоном України з шахів 2016 року Михайлом Олексієнком.

Цього року вперше ми зробили поділили учасників а два турніри за рівнем гравців. Через це отримали багато запитань та коментарів щодо великого розриву між рейтингами учасників Любительського Турніру. Хочемо ще раз нагадати про критерії та логіку такого поділу, а також поділитись основними інасайтами:

Під час минулорічного турніру ми отримали багато відгуків щодо великого розриву між основним складом гравців та окремими учасниками, що грають в шахи на професійному рівні (КМС, МС, Гросмейстери). Аби вирівняти шанси на перемогу, ми вирішили цього року поділити учасників на професіоналів та любителів.

До Любительського Турніру потрапили учасники з 3, 4 розрядами або без розряду. До Суперкубку – учасники, які мали підтверджені 1, 2 розряди або звання КМС та вищі. Також за бажанням гравці Любительського Турніру могли перейти до Суперкубку.

Безпосередньо під час прийому до клубів на chess.com гравцям з рейтингом 1500+ пропонувався перехід до Суперкубку. Вирішальним моментом була перевірка таких гравців в національному щаховому реєстрі та реєстрі FIDE. Таким чином, якщо рейтинг шахістів на chess.com складав вище 1500, але при цьому вони не мали підтверджених 1, 2 розрядів або звання вище, ми надавали право обирати участь або в Любительській Лізі, або в Суперкубку.

Природньо, що при такій кількості гравців рейтинги на самій платформі відрязнялись, проте ми досягли основної мети – професіонали змагались з професіоналами, а любителі – з любителями.

Дякуємо, усім гравцям, гравчиням, а також суддям – заслуженому тренеру України, міжнародному майстру Володимиру Грабінському та міжнародному майстру Дмитру Семенову, які увійшли в шахову історію Intellias!

Ми тим часом уже готуємо наступний шаховий турнір. Дізнавайтеся про наступну подію першими та підписуйтеся на Facebook Intellias. Кожного разу ми переглядаємо умови гри, тож обов’язково врахуємо коментарі та побажання учасників на наступний рік.

 

Про Intellias

Intellias – одна з найбільших українських ІТ компаній, яка об’єднує понад 2500 спеціалістів. Розробницькі центри компанії розташовані в Україні (Львів, Київ, Одеса, Харків, Івано-Франківськ та Дніпро), а також в Польщі (Краків) і Сербії (Новий Сад). Також Intellias представлений у Німеччині, США, Ізраїлі, Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах. Компанія займається розробкою комплексного програмного забезпечення та наданням професійних сервісів, спеціалізуючись на автомобільній галузі, навігаційних системах, фінансових та телекомунікаційних технологіях. Технологічними продуктами, які розробляють інженери Intellias, користуються понад 2 млрд. людей. Багато років поспіль Intellias є одним із найкращих ІТ роботодавців за версією DOU – найбільшої ІТ спільноти в Україні. Крім того, компанія вже двічі отримала таке ж звання від Forbes Ukraine.