Як запобігти професійному вигоранню: поради експерта

16.12.2017 Київ, Кирилівська, 39

Продовжуючи традицію проведення навчальних мітапів, спрямованих на розвиток не лише технічних навичок, а й тих, що допомагають у повсякденному житті, у першій половині грудня в усіх наших офісах відбулася серія тренінгів, присвячених темі професійного вигорання.

Бізнес-тренер та консультант, Вікторія Злотникова, детально розповіла про сутність цього явища, поділилася дієвими превентивним заходам в роботі з професійним вигоранням, а також порадами щодо того, як долати неконструктивні стани.

Тренінг складався з трьох інформаційно насичених частин, під час яких учасники тренінгу заповнювали тести та виконували різноманітні завдання. Першу частину було присвячено діагностиці професійного вигорання: тренер разом з учасниками детально обговорили критерії, стадії стану професійного вигорання та яким чином визначати і розуміти свої індивідуальні маркери. Під час другого інформаційного блоку розібрали інструменти для роботи із собою та іншими людьми за наявності синдрому професійного вигорання. Третій модуль дозволив опрацювати практики, спрямовані на профілактику цього стану.

Ділимось з вами списком літератури для додаткового опрацювання теми:
1. Пітер Брегман «Правило 4 секунд», «18 хвилин»
2. Еліяху Голдратт «Ціль» у двох частинах, «Правила Голдратта»
3. Джим Лоер та Тоні Шварц «Життя на повній потужності»
4. Керолайн Арнольд «Мікрорішення»
5. Келлі Макґоніґал «Сила волі»

Також рекомендуємо пройти тест Бойко, який дає можливість найбільш комплексно і детально діагностувати рівень вигорання.

До речі, нещодавно в Intellias відбувся воркшоп з надання першої допомоги