Звернення Віталія Седлера до ІТ індустрії Польщі

16.05.2022

Сьогодні Польща – наш головний стратегічний партнер - так починається лист-звернення Віталія Седлера, Президента Асоціації IT Ukraine, СЕО та співзасновника Intellias. Він вирішив звернутися до польської ІТ індуструції, щоб подякувати за допомогу та підтримку у ці дні нелегких випробувань. Публікуємо повний текст зверення.

У найтемніші часи ми можемо побачити силу та світло в інших. Україна та Польща мають багаторічні відносини, засновані на партнерстві та повазі. Від початку повномасштабної війни, цей зв’язок став тільки сильнішим. Наразі понад 25 тисяч представників української IT галузі евакуювались до Польщі. Здебільшого це жінки, дехто з них були з дітьми та близькими родичами. Їх зустріли й підтримали як друзів. Це дозволило їм працювати та допомагати Україні, нашій армії та постраждалим від російського вторгнення співвітчизникам. Ми також бачимо і чуємо сотні історій, як спеціалісти та спеціалістки польських IT компаній волонтерять, підтримують Україну фінансово, гуманітарно та допомагають нашим громадянам адаптуватися у новій для себе країні. Це великий внесок в нашу спільну перемогу над ворогом.

Як президент Асоціації IT Ukraine, хочу подякувати усім, хто представляє IT індустрію Польщі, профільним асоціаціям та кластерам. Український IT бізнес відчуває вашу підтримку. Завдяки вашій гостинності та сприятливому бізнес-клімату, тільки за останній місяць десятки українських IT компаній оголосили про відкриття своїх представництв та центрів розробки у Польщі, а також прискорили розвиток вже наявних офісів. Вони активно наймають на відкриті позиції польських та українських спеціалістів. Впевнений, що це сприятиме розвитку місцевих IT спільнот і нашій співпраці.

У сучасному цифровому світі, ІТ індустрія є тією платформою, на якій може зростати та посилюватися синергія між нашими країнами. Ми відкриті до подальшої співпраці з польськими колегами та готові надавати свої освітні можливості, експертизу, створювати нові робочі місця.

Ми живемо у час великих змін і маємо шанс побудувати краще майбутнє для усього східноєвропейського регіону. Давайте разом розробляти технології наступного покоління; будувати робочі місця, де всі мають рівні права; працювати над проєктами, що впроваджують найкращі практики корпоративної соціальної відповідальності. Я переконаний, що разом Україна та Польща можуть створити один з найбільших світових ІТ-хабів, з найвищим рівнем експертності, інноваційності та якості сервісів.

Разом переможемо!

Віталій Седлер,

Президент Асоціації IT Ukraine,

СЕО та співзасновник Intellias